دوره هانوفر
 
http://www.uni-hannover.de/en/index.php

سومین دوره کارشناسی ارشد مشترک با دانشگاه هانوفر آلمان
در رشته مهندسی برق - قدرت
 
 

ویژگی و اهداف دوره:

کشور آلمان از پیشتازان صنعت برق بخصوص در زمینه تکنولوژی فشار قوی بوده و بالاترین رده صنعتی دنیا را به خود اختصاص داده است. بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور از جمله دانشگاه هانوفر که جزو یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور است دارای مراکز مجهز تحقیقاتی در زمینه قدرت و فشار قوی بوده و در دپارتمان الکتروتکنیک و انفورماتیک خود در بخش فشار قوی که از قدیم به نام انستیتو شرینگ معروفیت جهانی دارد مجهز به آزمایشگاه های قدرت و فشار قوی است و سالانه تعداد زیادی مقالات علمی، پژوهشی در این انستیتو به عنوان حاصل فعالیت‌های این دانشگاه منتشر می‌گردد.

از ضروریات آزمایشگاه های قدرت و فشار قوی تجهیزات بسیار گرانقیمت و پر هزینه است که  در ایران امکانات محدودی در این زمینه وجود دارد از اینرو و با توجه به ارتباطات قبلی اعضاء هیأت علمی گروه قدرت دانشکده مهندسی برق با انستیتو شرینگ در دانشگاه‌ هانوفر آلمان این انگیزه ایجاد گردید که بتوان از امکانات دانشگاه مذکور در جهت ارتقاء سطح علمی و تکنولوژیک کشور استفاده نمود لذا اهداف زیر برای فراهم نمودن یک همکاری مشترک مد نظر قرار گرفت:

1- بکارگیری دانش فنی دانشمندان و امکانات مجهز انستیتو شرینگ دانشگاه هانوفر آلمان جهت ارتقاء سطح
      تکنولوژی قدرت و فشار قوی کشور.

2- بوجود آوردن ارتباط مستمر بین اعضاء هیأت علمی دانشکده برق با یک دانشگاه معتبر و مطرح در آلمان.

3- جوابگویی به درخواست‌های روز افزون دانشجویان مستعد کشور جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر با حفظ سطح کیفی بالا.

4- بروز آوری آموزش مهندسی در زمینه مهندسی برق با ایجاد ارتباط مستمر با دانشگاه های کشورهای پیشرفته و فراهم کردن امکان حضور اساتید دانشگاه های خارجی در ایران جهت ارائه درس و انتقال دانش فنی.

5- ارتقاء رتبه دانشگاه از طریق مستحکم کردن پیوندهای علمی تکنولوژیکی با دانشگاههای معتبر در کشورهای پیشرفته.

طرح کلی دوره:

این دوره برای کلیه دانشجویانی که در مقطع کارشناسی قدرت و یا یکی از رشته‌های مهندسی برق مدرک رسمی و معتبر داشته و در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود پذیرفته شوند، برنامه‌ ریزی شده است.

موافقت نامه همکاری جهت اجرای دوره مذکور بین دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه هانوفر آلمان که به امضای روسای دو دانشگاه و نیز روسای دانشکده های برق در هر دو دانشگاه رسیده است در تاریخ 11/5/85 برابر با دوم آگوست 2006  مبادله گردید و مجوز رسمی آن جهت پذیرش دانشجو در تاریخ 8/8/86 توسط وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه شماره 13781/22 به دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ابلاغ گردید.

طول دوره به صورت طبیعی دو سال یا چهار نیمسال پیش بینی شده است. پذیرفته شدگان در طول حداکثرسه ترم تحصیلی واحدهای درسی دوره کارشناسی ارشد قدرت مصوب در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، که سیلابس آن قبلاً به تأیید اساتید دانشگاه هانوفر رسیده است و از نظر تعداد واحد با سیستم دانشگاه هانوفر بصورت معادل انتخاب شده است را دراین دانشگاه خواهند گذراند. ارائه دو درس در طول دوره نیز توسط اساتید دانشگاه هانوفر آلمان پیش بینی شده است که یکی از آنها در ایران و دیگری در آلمان ارائه خواهد شد. پس از گذراندن دروس لازم، دانشجویان جهت انجام تز تحقیقاتی، گذراندن یک واحد آزمایشگاهی و یک درس نظری به آلمان اعزام خواهند شد و در طول شش تا حداکثر 9 ماه پایان نامه خود را انجام داده و پس از شرکت در امتحانی که به صورت مفهومی از آموخته های دانشجو در طی این دوره اخذ می شود به ایران بازمی‌گردند.

پس از بازگشت دانشجو و دفاع از پایان نامه ای که در آلمان تحت نظارت اساتید دو دانشگاه انجام داده است ، مراتب قبولی و پایان تحصیل دانشجو به دانشگاه هانوفر توسط تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اعلام و دانشنامه کارشناسی ارشد توسط یکی از این دو دانشگاه و گواهینامه کارشناسی ارشد توسط دانشگاه دیگر به دانشجو اعطا می‌شود.

پذیرش دانشجو:

 1- پذیرش دانشجو هر سال از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش برگزار می شود انجام می گیرد و داوطلبان علاقه مند می توانند کد رشته این دوره را انتخاب کنند.
 
2-  سازمان سنجش سه برابر ظرفیت پذیرش را از بین کسانی که این دوره را انتخاب کرده اند به دانشگاه معرفی می نماید. این افراد پس از شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی شرایط عمومی گزینش شده و اسامی پذیرفته شدگان نهایی اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از جزئیات پذیرش دانشجو برای هر دوره در هر سال به اطلاعیه پذیرش دانشجو برای دوره مشترک کارشناسی ارشد برق با دانشگاه هانوفر روی سایت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و نیز سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

 
فرمهای مربوطه: 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/01/15
تعداد بازدید:
24184
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.