دوره هانوفر
 
 
http://www.uni-hannover.de/en/index.php

سومين دوره كارشناسي ارشد مشترك با دانشگاه هانوفر آلمان
در رشته مهندسي برق - قدرت
 
 

ويژگي و اهداف دوره:

كشور آلمان از پيشتازان صنعت برق بخصوص در زمينه تكنولوژي فشار قوي بوده و بالاترين رده صنعتي دنيا را به خود اختصاص داده است. بسياري از دانشگاه هاي معتبر اين كشور از جمله دانشگاه هانوفر كه جزو يكي از معتبرترين دانشگاه هاي اين كشور است داراي مراكز مجهز تحقيقاتي در زمينه قدرت و فشار قوي بوده و در دپارتمان الكتروتكنيك و انفورماتيك خود در بخش فشار قوي كه از قديم به نام انستيتو شرينگ معروفيت جهاني دارد مجهز به آزمايشگاه هاي قدرت و فشار قوي است و سالانه تعداد زيادي مقالات علمي، پژوهشي در اين انستيتو به عنوان حاصل فعاليت‌هاي اين دانشگاه منتشر مي‌گردد.

از ضروريات آزمايشگاه هاي قدرت و فشار قوي تجهيزات بسيار گرانقيمت و پر هزينه است كه  در ايران امكانات محدودي در اين زمينه وجود دارد از اينرو و با توجه به ارتباطات قبلي اعضاء هيأت علمي گروه قدرت دانشكده مهندسي برق با انستيتو شرينگ در دانشگاه‌ هانوفر آلمان اين انگيزه ايجاد گرديد كه بتوان از امكانات دانشگاه مذكور در جهت ارتقاء سطح علمي و تكنولوژيك كشور استفاده نمود لذا اهداف زير براي فراهم نمودن يك همكاري مشترك مد نظر قرار گرفت:

1- بكارگيري دانش فني دانشمندان و امكانات مجهز انستيتو شرينگ دانشگاه هانوفر آلمان جهت ارتقاء سطح
      تكنولوژي قدرت و فشار قوي كشور.

2- بوجود آوردن ارتباط مستمر بين اعضاء هيأت علمي دانشكده برق با يك دانشگاه معتبر و مطرح در آلمان.

3- جوابگويي به درخواست‌هاي روز افزون دانشجويان مستعد كشور جهت ادامه تحصيل در مقاطع كارشناسي ارشد و بالاتر با حفظ سطح كيفي بالا.

4- بروز آوري آموزش مهندسي در زمينه مهندسي برق با ايجاد ارتباط مستمر با دانشگاه هاي كشورهاي پيشرفته و فراهم كردن امكان حضور اساتيد دانشگاه هاي خارجي در ايران جهت ارائه درس و انتقال دانش فني.

5- ارتقاء رتبه دانشگاه از طريق مستحكم كردن پيوندهاي علمي تكنولوژيكي با دانشگاههاي معتبر در كشورهاي پيشرفته.

طرح كلي دوره:

اين دوره براي كليه دانشجوياني كه در مقطع كارشناسي قدرت و يا يكي از رشته‌هاي مهندسي برق مدرك رسمي و معتبر داشته و در آزمون سراسري كارشناسي ارشد سازمان سنجش آموزش كشور برگزار مي شود پذيرفته شوند، برنامه‌ ريزي شده است.

موافقت نامه همكاري جهت اجراي دوره مذكور بين دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و دانشگاه هانوفر آلمان كه به امضاي روساي دو دانشگاه و نيز روساي دانشكده هاي برق در هر دو دانشگاه رسيده است در تاريخ 11/5/85 برابر با دوم آگوست 2006  مبادله گرديد و مجوز رسمي آن جهت پذيرش دانشجو در تاريخ 8/8/86 توسط وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري طي نامه شماره 13781/22 به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي ابلاغ گرديد.

طول دوره به صورت طبيعي دو سال يا چهار نيمسال پيش بيني شده است. پذيرفته شدگان در طول حداكثرسه ترم تحصيلي واحدهاي درسي دوره كارشناسي ارشد قدرت مصوب در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي، كه سيلابس آن قبلاً به تأييد اساتيد دانشگاه هانوفر رسيده است و از نظر تعداد واحد با سيستم دانشگاه هانوفر بصورت معادل انتخاب شده است را دراين دانشگاه خواهند گذراند. ارائه دو درس در طول دوره نيز توسط اساتيد دانشگاه هانوفر آلمان پيش بيني شده است كه يكي از آنها در ايران و ديگري در آلمان ارائه خواهد شد. پس از گذراندن دروس لازم، دانشجويان جهت انجام تز تحقيقاتي، گذراندن يك واحد آزمايشگاهي و يك درس نظري به آلمان اعزام خواهند شد و در طول شش تا حداكثر 9 ماه پايان نامه خود را انجام داده و پس از شركت در امتحاني كه به صورت مفهومي از آموخته هاي دانشجو در طي اين دوره اخذ مي شود به ايران بازمي‌گردند.

پس از بازگشت دانشجو و دفاع از پايان نامه اي كه در آلمان تحت نظارت اساتيد دو دانشگاه انجام داده است ، مراتب قبولي و پايان تحصيل دانشجو به دانشگاه هانوفر توسط تحصيلات تكميلي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي اعلام و دانشنامه كارشناسي ارشد توسط يكي از اين دو دانشگاه و گواهينامه كارشناسي ارشد توسط دانشگاه ديگر به دانشجو اعطا مي‌شود.

پذيرش دانشجو:

 1- پذيرش دانشجو هر سال از طريق آزمون سراسري كارشناسي ارشد كه توسط سازمان سنجش برگزار مي شود انجام مي گيرد و داوطلبان علاقه مند مي توانند كد رشته اين دوره را انتخاب كنند.
 
2-  سازمان سنجش سه برابر ظرفيت پذيرش را از بين كساني كه اين دوره را انتخاب كرده اند به دانشگاه معرفي مي نمايد. اين افراد پس از شركت در مصاحبه تخصصي و بررسي شرايط عمومي گزينش شده و اسامي پذيرفته شدگان نهايي اعلام خواهد شد.

براي اطلاع از جزئيات پذيرش دانشجو براي هر دوره در هر سال به اطلاعيه پذيرش دانشجو براي دوره مشترك كارشناسي ارشد برق با دانشگاه هانوفر روي سايت دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و نيز سايت سازمان سنجش مراجعه نماييد.

 
فرمهاي مربوطه: 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/08/30
تعداد بازدید:
21810
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.